Czym ogrzewać dom? Jesienny przegląd nowoczesnych rozwiązań grzewczych

Spis treści

Sezon grzewczy już powoli się zaczyna, niebawem w naszych grzejnikach i podłogówkach będzie płynąć ciepło. Dlatego przygotowaliśmy dla Was jesienny przegląd nowoczesnych rozwiązań grzewczych.

Czym ogrzewać dom w 2022 roku?

Nowoczesne systemy grzewcze – czym się charakteryzują?

Coraz więcej słyszy się o nowoczesnych systemach grzewczych, jednak co to tak naprawdę oznacza? W takich instalacjach źródło ciepła najczęściej jest wydajne, ekologiczne, a obsługa nie wymaga od Ciebie ciągłego doglądania.

Dzięki tym cechom możesz nie tylko oszczędzać, ale także mieć realny wpływ na stan powietrza i środowiska.

Na szczęście nowe regulacje prawne sprawiają, że w Polsce mamy coraz mniej instalacji grzewczych, które są przestarzałe i niespełniające nowych norm.

Właściciele tzw. kopciuchów mają coraz mniej czasu na ich wymianę. Warto zatem zapoznać się z naszym przeglądem systemów ogrzewania domu, które są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań.

 

mężczyzna wykonujący instalację grzewczą

Kotły na pellet

Jedna z popularniejszych alternatyw dla tradycyjnych systemów ogrzewania. Kotły tego typu są praktycznie samoobsługowe, wystarczy raz na kilka dni uzupełnić zapas pelletu. W tym systemie grzewczym wykorzystywane są sprasowane odpady drewna, które posiadają wysoką wartość energetyczną, co pozwala na wydajne wytwarzanie energii.

Warto pamiętać jednak o sposobie składowania pelletu, ponieważ im większa jego wilgotność, tym mniejsza wydajność.

Kotły na ekogroszek

Ekogroszek to jeden z systemów ogrzewania, który zapewnia Ci energię cieplną o niskiej emisji spalania. Pracę systemu grzewczego reguluje sam kocioł, wystarczy, że go odpowiednio ustawisz, zapewnisz dostęp do surowca i gotowe.

Dlaczego to rozwiązanie jest eko? Ekogroszek produkowany jest z węgla, jednak ze względu na zachowanie wszelkich norm Unii Europejskiej odnośnie zawartości siarki i spalania nazwa może zwierać przedrostek „eko”.

Pompy ciepła

Temat wyjątkowo popularny w ostatnich miesiącach. Jeśli chcesz postawić w swoim domu na nowoczesną instalację grzewczą, która zapewni Ci stały dostęp ciepła pochodzącego z OZE pompy ciepła, są doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie!

W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym zapewni Ci komfortową temperaturę przez cały rok! Ogrzewanie pompą ciepła może pomóc Ci obniżyć temperaturę w lecie, dzięki tzw. chłodzeniu pasywnemu.

Fotowoltaika

Fotowoltaika, czyli sposób na ogrzewanie domu poprzez pozyskiwanie energii elektrycznej ze Słońca! Brzmi fantastycznie, prawda? Wybór tego systemu pozwoli Ci na obniżenie kosztów i uniezależnienie się od wzrostów cen prądu.

Inwestycja w pozyskiwanie energii słonecznej zwraca się po kilku latach, jednak obserwując zachodzące na rynku, zmiany jesteśmy pewni, że to rozwiązanie to nasza przyszłość.

Rolbud Instal – Twoi specjaliści od systemów ogrzewania!

Jeśli jesteś na etapie budowy domu lub jego modernizacji i zastanawiasz się jaki system ogrzewania wybrać odezwij się do nas!

Dzięki naszemu wsparciu nie tylko rozwiejesz wszelkie wątpliwości dotyczące systemów ogrzewania, ale wybierzesz rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie i przyczynisz się do obniżenia kosztów ogrzewania.

Odpowiednio dobrany system grzewczy będzie służyć Ci przez lata! Postaw na nowoczesność i efektywność.